Czym jest karta Curve?

biznes

Najprościej określić ją mianem aplikacji pozwalającej nam płacić wszystkimi naszymi kartami kredytowymi i debetowymi używając tylko tej jednej karty. Gdy robimy zakupy i płacimy właśnie kartą Curve, możemy każdorazowo wybrać, z której naszej karty ma być pobrana należność za zakupy.

Karta Curve obsługuje ponad 150 walut, więc możemy płacić nią w kraju, jak i za granicą, ponadto możemy używać jej nie tylko podczas zakupów stacjonarnych, zakupy przez Internet również mogą być realizowane za jej pomocą.

Jak zdobyć kartę?

Musimy zacząć od pobrania aplikacji na urządzenie z systemem Android lub IOS. Nazywa się ona: „Curve: one card for all”. Najlepiej i zarazem najbezpieczniej jest pobrać ją z oficjalnej strony Curve lub oficjalnych sklepów Google Play i App Store.

Gdy zainstalujemy już aplikację, musimy podać swój adres e-mail na, który zostanie wysłany link aktywacyjny. Klikamy w niego a on, prowadzi na z powrotem do aplikacji. Podajemy swój numer telefonu, na który przyjdzie kod aktywacyjny, przepisujemy go, wybieramy swój pin do aplikacji, a następnie podajemy swoje dane (imię, nazwisko, data urodzenia, adres). Jeżeli ktoś nam polecił aplikację w kolejnym kroku, możemy wpisać kod promocyjny dzięki, któremu osoba polecana i polecająca dostają po 5 funtów.

Następnie musimy wybrać rodzaj naszej karty Curve Blue lub Curve Black:

Curve Blue

 • 100% darmowa
 • Cashback przez 3 miesiące w 3 wybranych miejscach
 • Darmowe wypłaty z bankomatów do 200 funtów miesięcznie
 • Wymiana walut po kursie międzybankowym do 500 funtów miesięcznie
 • !0 darmowych wypłat z bankomatów w kraju

Obsługa kart Mastercard i Visa

 • Curve Black:
 • Płatna 9,99 euro lub funtów miesięcznie
 • Nieograniczony Cashback 1% w 3 wybranych miejscach
 • Wymiana walut po kursie międzybankowym bez limitu
 • 10 darmowych wypłat z bankomatów w kraju
 • Obsługa MasterCard i Visa
 • Ubezpieczenie podróżne na całym świecie
 • Ubezpieczenie elektroniki na całym świecie

Po wybraniu karty należy już tylko uzupełnić kilka swoich danych i podpiąć swoje karty. Gdy już przejdziemy cały proces rejestracji pracownicy Curve przygotowują dla nas fizyczną kartę i wysyła ją do nas. Karta zostanie do nas wysłana aż z Niemiec, dlatego może do nas trafić dopiero o 2 tygodniach. Gdy mamy już w ręku kartę, musimy ją aktywować w aplikacji i możemy zacząć z niej korzystać.

Jak z niej korzystać?

Gdy już mamy kartę w dłoni oraz podpięliśmy do niej wszystkie nasze karty kredytowe i debetowe, możemy je wszystkie zostawić w domu i płacić tylko jedną kartą-Curve. Jest to bardzo proste. Na przykład: Idziemy do wybranego sklepu spożywczego, kupujemy kilka produktów a przy kasie płacimy kartą Curve. Załóżmy, że mamy w aplikacji podpięte dwa rachunki, zanim dokonamy zapłaty, wybieramy w aplikacji jeden z nich. Możemy wybrać rachunek, z którego płacimy właściwie w każdym momencie. Nawet jeżeli zapomnimy to zrobić i przez przypadek zapłaci nie z tej karty co, trzeba, istnieje taka funkcja jak: “Go Back in Time”. Jest to funkcja, która pozwala cofnąć transakcję i zmienić kartę, z której ma zostać pobrana opłata, to znaczy, że środki pobrane z niewłaściwej karty na nią wrócą i zostaną pobrane z tej ponownie wskazanej. Mamy na to aż 90 dni po dokonaniu transakcji.