Konsolidacja chwilówek pozabankowych

Pracownicy biura trzymają papierowe puzzle

Konsolidacja zadłużenia to połączenie kilku zobowiązań w jeden kredyt z możliwością płacenia niższej raty miesięcznej. Zwykle adresowana jest do tych pożyczkobiorców, którzy pragną uporządkować swoje finanse i przy okazji wydłużyć okres kredytowania. Z drugiej strony takie rozwiązanie często wiąże się z ryzykiem utraty płynności finansowej, bowiem nie wiemy jak nasza sytuacja materialna będzie wyglądała w przyszłości. Banki oferują kredyty konsolidacyjne na spłatę pożyczek gotówkowych, ratalnych, kredytów samochodowych, hipotecznych, kart kredytowych czy rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Jednak nie świadczą konsolidacji chwilówek. W tym przypadku musimy skierować się do instytucji spoza sektora bankowego. Istnieje kilka takich firm, choć często można natrafić na tzw. kredyt oddłużeniowy. Jest on jednak znacznie droższym przedsięwzięciem.

Konsolidacja chwilówek pozabankowych

Podczas przeglądania różnych oferty konsolidacji chwilówek wyróżniliśmy trzy firmy, które wydają się godnymi zaufania. Są to Mikrokasa, Kredyt123 oraz Habza Finanse.

Mikrokasa

Instytucja ta jest znana przede wszystkim z udzielana pożyczek pozabankowych na raty drogą internetową. Proponuje dość wysokie kwoty zobowiązań do 15 000 zł. Jednak obok tradycyjnych usług pożyczkowych świadczy również konsolidację chwilówek. Klienci mają możliwość skonsolidowania pożyczek o wartości do 40 000 zł na maksymalnie 48 miesięcy. Należy tego dokonać posiłkując się stroną internetową Mikrokasa lub za pośrednictwem agenta firmy. RRSO wynosi 53,48%. Osoby korzystające z konsolidacji chwilówek mają także szansę uzyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel.

Kredyt123

Proponuje wyższą kwotę kredytu konsolidacyjnego sięgającą aż 150 000 zł. Okres kredytowania zaś wynosi maksymalnie 120 miesięcy. W ofercie firmy jest także możliwość fuzji pożyczek pozabankowych, które nie zostały uregulowane w wyznaczonym terminie. O kredyt można ubiegać się online, wstępna decyzja dotycząca przyznania zobowiązania finansowego przekazywana jest w ciągu 5 minut od złożenia wniosku. To co charakteryzuje Kredyt123 to wysoka przyznawalność kredytów konsolidacyjnych.

Habza Finanse

Firma Habza Finanse pełni niejako funkcje pośrednika kredytowego pomagając osobom potrzebującym pieniędzy uzyskać pożyczkę. Świadczy także konsolidację chwilówek na okres od 6 do 144 miesięcy oprocentowaniem od 4,99 do 9,99% w skali rocznej, a maksymalne RRSO = 8,68%. Jest to produkt, z którego skorzystać mogą również osoby bez odpowiedniej zdolności kredytowej. Wydanie decyzji odbywa się w ciągu jednego dnia a klienci mogą starać się również o dodatkową gotówkę, którą przeznaczą na dowolny cel.